Русский Українські English Slovenski
Naši partneri
Яндекс.Погода

Účtovné služby a podávanie výkazov a daňových priznaní

Účtovníctvo je naša parketa

Či už ste malá firma, alebo veľká spoločnosť, či podnikáte na domácom trhu alebo medzinárodne, neobľúbené „papierovačky“ sa vám nevyhnú. 

Presne na to sme tu však my. Vy myslite na svoj biznis, my vám poskytneme kvalitné účtovné, audítorské a poradenské služby. 

Robíme to inak ako ostatní. Vaše doklady neúčtujeme ako stroje, najskôr sa nad nimi zamyslíme a preberieme s vami všetky možné dopady a postupy. Tak, aby ste vďaka našim skúsenostiam získali, nie iba investovali. Žiadne dodatočné povinnosti ani poplatky, iba to, čo naozaj platiť musíte. Vaše daňové zaťaženie eliminujeme na minimum. 

 

V čom sme ako doma

Tak ako všade inde, aj u nás tvorí základ služieb bežná i nadštandardná daňová administratíva. Určite vám nemusíme vysvetľovať pojmy ako daňové priznanie na daň z príjmu právnických osôb, daňové priznanie na daň z pridanej hodnoty či súhrnný výkaz. Vedieme jednoduché i podvojné účtovníctvo pre domácich aj zahraničných klientov. 

 

Máme skúsenosti z účtovania nasledujúcich oblastí:

 • maloobchod a veľkoobchod
 • výroba
 • export a import tovaru
 • preprava tovaru a logistika
 • predaj tovaru v rámci EÚ
 • internetový obchod
 • IT služby a MOSS
 • kaviareň, reštaurácia
 • hotel, penzión
 • cestovná kancelária, cestovná agentúra
 • poradenstvo
 • poľnohospodárske družstvá
 • obchodovanie s použitým tovarom
 • obchodovanie s umeleckými a zberateľskými predmetmi a starožitnosťami
 • salóny krásy
 • činnosť architektov
 • úver, zmenka, lízing a iné produkty finančného trhu
 • služby a tovar s prenosom daňovej povinnosti

 

Nezľakneme sa ani námornej lode

Práve spolupráca so zahraničnými klientmi z nás robí voľbu číslo jeden pre všetkých, ktorí podnikajú nielen na Slovensku. 

Riešime špecifické prípady, obchodovanie s tretími štátmi, elektronické peniaze, účtovanie organizačných zložiek a stálych prevádzkarní zahraničných spoločností, dlhodobý prenájom dopravných prostriedkov, predaj na palube námorných lodí, zrážková daň. Zaúčtovať bežnú faktúru dokáže každý, špecifické požiadavky si však vyžadujú špecifické vedomosti a skúsenosti. 

 

Vzdelávame sa každý jeden deň

Vedeli ste, že ak by sme spriemerovali počet novelizácií, ktoré každý rok vláda uzákoní, dostali by sme sa približne k intervalu každé 2 týždne? Ak chcete normálne podnikať a nie iba neustále sledovať zákony, mať skúsenú externú účtovnícku firmu je nutnosť. 

My s legislatívnym maratónom počítame a vzdelávame sa nonstop. Aktuálne zmeny, nové predpisy či dodatočné povinnosti poznáme ako prví. 

Pracujú pre nás profesionáli, ktorí pravidelne absolvujú školenia a budú vás sami upozorňovať na  nové informácie zo sveta daňovej, účtovnej a inej podnikateľskej legislatívy. 

 

Účtujeme vo viacerých jazykoch

Naši účtovníci a daňoví experti sú jazykovo zdatní a poradia si s dokladmi v slovenčine, češtine, ruštine a angličtine. Dobre známe sú nám aj medzinárodné účtovné štandardy a keďže účtujeme pre firmy, ktoré obchodujú medzinárodne, poradíme si aj so zložitými medzinárodnými účtovnými prípadmi. 

 

Vždy máme na vás čas

Je nás viac ako 20 a aj vďaka tomu budete mať vždy istotu, že sa vám bude mať kto venovať. Individuálni účtovníci a malé účtovnícke spoločnosti sú často až po uši v bežnej agende a nestíhajú sa tak venovať premýšľaniu nad dopadmi jednotlivých účtovných operácií. Nestíhajú sledovať vývoj legislatívy, nepredvídajú ďalšie kroky a zvyčajne iba hasia akútne požiare. Ak sa vám bude venovať dostatočný počet expertov, sami uvidíte, aký pozitívny efekt to bude mať nielen na vaše financie. 

 

Preberáme plnú zodpovednosť

Spoľahnite sa na náš ochranný štít. Máme poistenie zodpovednosti za škodu a pri akejkoľvek kontrole preberáme komunikáciu s kontrolnými úradmi za vás. Všetka zodpovednosť ide na náš účet. 

  

S nami šetríte náklady

Pri spolupráci s nami vás potešia výrazne nižšie prevádzkové náklady. Menej starostí a viac času na skutočný biznis! Žiadne odvody za účtovníkov ako zamestnancov, žiadne investície do softvéru, IT vybavenia, papierov... Skrátka, stačí si to spočítať. A doslova preniesť celý (účtovný) balík starostí na naše plecia. 

  

Šikovné účtovníctvo za férové ceny

Koľko to celé stojí? Pozrite si základný cenník našich služieb a spravte si orientačnú predstavu. Keďže každá firma je individuálna, detailnú cenovú ponuku šitú na mieru vám radi vypracujeme na požiadanie. 

Spoznajte ekonomickejší variant vedenia účtovníctva. SlovakiaInvest, to je rozumná investícia do vášho podnikania. 

 

Čo ďalej?

Ak s nami chcete spolupracovať, alebo máte ďalšie otázky, neváhajte a ozvite sa nám telefonicky alebo mailom.

  

Dôležité čísla, ktoré je potrebné si zapamätať:

400 000 € Prah oslobodenia pre odoslanie tovaru na účely výkazu INTRASTAT.
200 000 € Prah oslobodenia pre prijatie tovaru na účely výkazu INTRASTAT.
49 790 € Obrat za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov, po dosiahnutí  ktorého je zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň z pridanej hodnoty.
35 000 € Celková hodnota bez dane tovaru dodávaného zahraničnou osobou do tuzemska formou zásielkového predaja, po prevýšení ktorej v kalendárnom roku je táto zahraničná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň z pridanej hodnoty.
16 600 € Výška dane príjmu za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, po ktorej prevýšení je právnická osoba povinná platitť mesačné preddavky na daň z príjmu.
15 000 € Maximálna výška platby v hotovosti medzi fyzickými osobami nepodnikateľmi.
14 000 € Celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov v kalendárnom roku zdaniteľnou osobou, ktorá nie je platiteľom DPH, alebo právnickou osobou, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, po ktorej prevýśení je takáto osoba povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre DPH.
5 000 € Maximálna výška platby v hotovosti medzi dvomi stranami, ak obidve nie sú fyzickými osobami nepodnikateľmi.
2 880 € Minimálna daň z príjmu (dańová licencia) pre právnickú osobu - platiteľa DPH s obratom prevyšujúcim 500 000 EUR za rok.
2 500 € Výška dane príjmu za predchádzajúce zdaňovacie obdobie, po ktorej prevýšení je právnická osoba povinná platitť kvartálne preddavky na daň z príjmu.
2 400 € Minimálna výška vstupnej ceny odpisovaného nehmotného majetku s použiteľnosťou alebo prevádzkovo-technickou funkciou dlhšou ako jeden rok.
1 700 € Minimálna výška vstupnej ceny hmotného majetkum odpisovaného, ktorým sú samostatné hnuteľné vecí, prípadne súbory hnuteľných vecí, ktoré majú samostatné technicko-ekonomické určenie.
960 € Minimálna daň z príjmu (dańová licencia) pre právnickú osobu - platiteľa DPH s obratom do 500 000 EUR za rok.
480 € Minimálna daň z príjmu (dańová licencia) pre právnickú osobu - neplatiteľa DPH s obratom do 500 000 EUR za rok.
17 € Maximálna hodnota reklamného predmetu, ktorý je ešte daňovým výdavkom. 


 

  Na začiatok stránky

 Kategórie
Hlavná stránka
O nás
Princíp ochrany osobných údajov
Kontakty
Naše služby
Investments
Immigration
Real Estate
Založenie spoločnosti
Education in Slovakia
Studying in Slovakia
Other services
Cenník
Kontakty
Kontakty: Lazaretska 8, 81101, Bratislava, Slovakia
E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk
Bratislava: +421 2 321 44 901
Москва: +7-499-504-4421
Київ: +38-044-361-07-72
Fax: +421 2 5292 1319
Sociálne siete
Člen skupiny
© 2008-2019. SlovakiaInvest.ru s.r.o.
All Rights Reserved.
Website development - SVS PRO S.R.O.
 • Imigrácia
  Povolenie na prechodný pobyt, trvalý pobyt, občianstvo - užitočné informácie, detaily, kde začať.
 • Investície
  Rôzne zaujímavé investičné projekty pre Vás. Hotové podnikanie alebo hotové podnikateľské nápady!
 • Obchodná spoločnosť na Slovensku
  Začnite podnikať na Slovensku! Registrácia, povolenia, účtovníctvo a podpora. Vy podnikáte a my Vás podporujeme.
 • Nehnuteľnosti
  Prenájom, kúpa, znalecký posudok, všetko pre Vašu domácnosť na Slovensku. Nehnuteľnosti - prenájom, kúpa, znalecký posudok za účelom ubytovania alebo ako investícia. Všetko pre Vašu domácnosť na Slovensku
 • Štúdium
  Pozývame Vás na štúdium na slovenskej škole alebo univerzite, na kurzy slovenčiny, individuálne lekcie alebo ponúkame výučbu slovenčiny cez Skype
Tento web využíva cookies. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas. Rozumiem
Kontakty::     Skype: slovakiainvest.ru,    Москва: +7-499-504-4421,    Київ: +38-044-361-07-72,    Bratislava: +421-2-321-44-901    E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk