Русский Українські English Slovenski
Naši partneri
Яндекс.Погода

Firma na Slovensku: založenie, predaj, ready-made, likvidácia

Začnite podnikať spolu s nami

Chystáte sa vrhnúť do vôd biznisu? Alebo už podnikáte a potrebujete založiť novú pobočku, či zmeniť právnu formu? Aby ste tento administratívne náročný proces nemuseli absolvovať sami, sú tu pre vás naše služby. 

Hoci je na trhu veľa firiem, ktoré vám dnes ponúknu založenie spoločnosti, našou výhodou sú bohaté medzinárodné skúsenosti a zakladanie firiem aj pre občanov z tretích krajín a iných členských štátov EÚ. Ak to bude potrebné, bez problémov vám pripravíme dokumenty vo viacerých jazykoch. 

Okrem bežného zakladania spoločností sa špecializujeme aj na fúzie a akvizície a zakladanie organizačných zložiek pre zahraničné podnikateľské subjekty, prípadne zakladanie zahraničných spoločností pre slovenských podnikateľov. 

 

Spoločnosť s ručením obmedzeným

Tzv. „eseročka“ je najobľúbenejšia právna forma a volí si ju väčšina podnikateľov. Minimálne základné imanie je 5000 €. Túto sumu musíte vložiť na bankový účet ešte pred zápisom spoločnosti do obchodného registra. Minimálny podiel jedného spoločníka nesmie byť menší ako 750 € a spoločníkov môže byť najviac 50. 

Ak budete s. r. o. zakladať s nami, pripravíme vám všetky dokumenty potrebné pre zriadenie a registráciu firmy. Takisto všetko odkomunikujeme s príslušnými úradmi, nemusíte sa o nič starať. 

Celý proces trvá približne 3 týždne. Ak by ste sa už priamo pri registrácii chceli stať dobrovoľným platiteľom DPH, je potrebné počítať s predĺžením o ďalších 30 až 60 dní. 

 

Ako prebieha zakladanie s. r. o.?

 • vy si vyberiete obchodné meno a predmety podnikania (voľné a/alebo viazané živnosti)
 • vy si zvolíte sídlo spoločnosti (vo vlastnej spoločnosti alebo vo virtuálnom sídle)
 • my vytvoríme všetky potrebné dokumenty (spoločenská zmluva a zakladateľská listina, súhlas so zriadením sídla, návrh na zápis údajov, a. i.)
 • vy overíte podpisy na vybraných dokumentoch u notára a pošlete nám ich
 • my zažiadame o vydanie živnostenského oprávnenia
 • my požiadame daňový úrad o súhlas správcu dane
 • my podáme návrh na zápis do Obchodného registra 
 • my vás zaregistrujeme na daň z príjmu (prípadne aj na DPH)
 • vy oslavujete začiatok podnikania a zápis do ORSR

 

Akciová spoločnosť

O niečo „väčšia“ právna forma, ktorú môže založiť jedna právnická osoba, alebo dve a viac fyzických/právnických osôb. Minimálne základné imanie je 25 000 € a spoločnosť vzniká zápisom do obchodného registra. 

Ak sa rozhodnete pre a.s., vypracujeme pre vás všetky potrebné dokumenty, medzi ktoré patria napr. zakladateľská zmluva/listina a stanovy. Založenie akciovej spoločnosti trvá približne 1 mesiac a postup je podobný ako pri zakladaní s. r. o. 

 

Organizačná zložka

Naša skutočná špecialita. Keďže pracujeme najmä pre zahraničných klientov, sme perfektne podkutí práve v oblasti zakladania organizačných zložiek. Organizačná zložka je zastúpenie zahraničnej materskej firmy v Slovenskej republike. Takéto zastúpenie nemá vlastnú právnu subjektivitu, musí však byť zapísané v obchodnom registri a mať svojho vymenovaného zástupcu. Musí tiež mať sídlo na Slovensku a vzniká dňom zápisu do ORSR. Pri zakladaní sa nespláca žiadne základné imanie.

Ak necháte založenie organizačnej zložky na nás, vypracujeme vám všetky potrebné dokumenty, a to ako v slovenčine, tak aj v jazyku materskej spoločnosti. Založenie zvyčajne trvá približne 21 dní.

 

Neplaťte zbytočne dvakrát

Vypracovanie dokumentov potrebných na založenie akejkoľvek právnej formy si vyžaduje skúsenosti a vysokú odbornosť. Šetrenie na vstupných nákladoch sa v tomto prípade neopláca.

Možno zaplatíte za založenie inde menej, ale ak dokumenty nebudú spracované správne, súd  môže odmietnuť váš návrh na zápis spoločnosti do obchodného registra. Celý proces potom musíte opakovať znovu s ďalšími dodatočnými nákladmi. 

Radšej teda raz a poriadne. Všetky dokumenty musia obsahovať zákonom požadované náležitosti a my presne vieme aké. Spoľahnite sa na naše dlhoročné skúsenosti a neplaťte zbytočne dvakrát. 

 

Čo ďalšie pre vás vieme urobiť?

S podnikaním sú spojené aj rôzne ďalšie situácie, ktoré sa netýkajú iba vzniku, ale aj zániku, prípadne transformácie podnikania. Radi vám pomôžeme aj v prípade, ak vás čaká likvidácia s. r. o., reštrukturalizácia, konkurz, zlúčenie s. r. o., predaj s. r. o., prípadne ďalšie právne úkony. 

 

Koľko stojí založenie právnej formy podnikania?

Nezahmlievame a našou politikou je najmä transparentný cenník. Nehráme sa na žiadne skryté poplatky. O cenách sa podrobne dozviete v časti Cenník.

 

Čo ďalej?

Ak s nami chcete spolupracovať, alebo máte ďalšie otázky, neváhajte a ozvite sa nám telefonicky alebo mailom.

 Kategórie
Hlavná stránka
O nás
Princíp ochrany osobných údajov
Kontakty
Naše služby
Investments
Immigration
Real Estate
Založenie spoločnosti
Education in Slovakia
Studying in Slovakia
Other services
Cenník
Kontakty
Kontakty: Lazaretska 8, 81101, Bratislava, Slovakia
E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk
Bratislava: +421 2 321 44 901
Москва: +7-499-504-4421
Київ: +38-044-361-07-72
Fax: +421 2 5292 1319
Sociálne siete
© 2008-2018. SlovakiaInvest.ru s.r.o.
All Rights Reserved.
Website development - SVS PRO S.R.O.
 • Imigrácia
  Povolenie na prechodný pobyt, trvalý pobyt, občianstvo - užitočné informácie, detaily, kde začať.
 • Investície
  Rôzne zaujímavé investičné projekty pre Vás. Hotové podnikanie alebo hotové podnikateľské nápady!
 • Obchodná spoločnosť na Slovensku
  Začnite podnikať na Slovensku! Registrácia, povolenia, účtovníctvo a podpora. Vy podnikáte a my Vás podporujeme.
 • Nehnuteľnosti
  Prenájom, kúpa, znalecký posudok, všetko pre Vašu domácnosť na Slovensku. Nehnuteľnosti - prenájom, kúpa, znalecký posudok za účelom ubytovania alebo ako investícia. Všetko pre Vašu domácnosť na Slovensku
 • Štúdium
  Pozývame Vás na štúdium na slovenskej škole alebo univerzite, na kurzy slovenčiny, individuálne lekcie alebo ponúkame výučbu slovenčiny cez Skype
Tento web využíva cookies. Jeho používaním s tým vyjadrujete súhlas. Rozumiem
Kontakty::     Skype: slovakiainvest.ru,    Москва: +7-499-504-4421,    Київ: +38-044-361-07-72,    Bratislava: +421-2-321-44-901    E-mail: slovakiainvest@slovakiainvest.sk